GÜZEL Partili Üçok’tan Ümit Dikbayır açıklaması

Genel seçim hezimeti sonrası CHP’nin akabinde ÂLÂ Parti’de de iç hengameler büyüdü. O denli ki yerelden TBMM’ye kadar birçok partili istifasını sundu, kimileri da genel lider Meral Akşener’e yönelik tenkitleri nedeniyle disipline sevk edildi.

Ümit Dikbayır, ihracı istemiyle disipline sevk edildi

Son olarak, Meral Akşener’in ailesinin hesaplarını incelettiği teziyle gündeme gelen Yeterli Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Konuyla ilgili Enson YouTube kanalında İlker Koç’un sorularını yanıtlayan ÂLÂ Parti Genel Lider Yardımcısı Ahmet Zeki Üçok, şunları söyledi:

“Ümit Dikbayır tüzüğe karşıt hareket etti”

Her partinin kendine has kuralları vardır. Tüzüğümüzde de bu işleyiş açıktır. Her kim partinin duruşuna, tüzüğüne ve unsurlarına alışılmamış davranırsa, genel liderimizin disiplin süreçlerini başlatma yetkisi var.

Olay bundan ibarettir. Partimizin kendi içinde alınmış bir karardır. Bunu diğer yere çekmek yanlışsız değil. Parti içi demokrasisi çok uygun işleyen bir partiyiz.

Herkes hakikat yahut yanlış diye yorum yapabilir. Ancak sonuçta merkez disiplin şuramız, hukukçu arkadaşlarımızdan heyeti. Onlar da seçimle geldiler. Bahisle ilgili tüm incelemeleri yaptıktan sonra bir karar vereceklerdir. Münasebetiyle yıllarca hukukla uğraşmış biri olaraki afaki konuşmayı istemem. Sayın Dikbayır hiçbir ceza almadan da çıkabilir. Ona da hürmet duyarız. Sayın Dikbayır da kararı gerçek bulmuyorsa onunla ilgili de yasal süreçleri işletebilecektir.

scroll to top