Galler Teknik Yöneticisi: Talihimizi sonuna kadar kullanmak istiyoruz

AA

Türkiye, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Kümesi sekizinci ve son haftasında deplasmanına çıkacak.

Takımının idman tesisinde düzenlenen basın toplantısına katılan Galler’in teknik yöneticisi Rob Page, “Yeni hocalarının gelmesiyle birlikte kadrosu daha farklı bir sistemle oynamaya başladı. Bunu bariz formda gördük. Oyun sistemlerini değiştirdiler ve yarınki maçta da bunu hissedeceğimizi düşünüyorum. Türkiye’nin hem toplu hem topsuz oyunda daha farklı bir oyun tarzı benimsediğini görüyoruz. Bu yüzden yarın akşam bizim için çok güç bir maç olacak. Lakin biz de Türkiye kadrosuna karşı sorun oluşturacak taktikleri konuşuyoruz. Yarın akşam bunları gerçekleştirmeye çalışacağız” sözlerini kullandı.

“Tüm takım hazır formda maça çıkacağız”

Türkiye’nin Samsun’da 2-0 kazandığı maça nazaran farklı bir takımlarının olduğunu belirten Rob Page, şöyle konuştu:

Genç, âlâ ve daha deneyimli oyuncularım şu an daha fit durumdalar, hepsi formdalar. Eksik oyuncumuz gözükmüyor. Tüm takım hazır formda maça çıkacağız. Türkiye’deki maçta şanssızlığımız vardı, değerli oyuncularımızı oynatamamıştık. Bu sefer daha farklı bir ekip ve daha hazır bir kadro olarak Türkiye’nin karşısına çıkacağız. Türkiye’ye karşı oynamak bizim için her vakit büyük bir zevk. Çok uygun ve çok güçlü bir ekip. Oynadığımız maçlar da daima keyifli maçlar oldu.

“Türk Ulusal Ekibi’nin kalitesinin farkındayız”

Page, Türkiye’de Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder üzere isimlerin eksikliğinin hatırlatılması üzerine ise “Türkiye’nin Almanya maçını da izledim. Teknik yöneticinin Almanya maçında oynattığı takıma baktığımızda bir iki oyuncunun olmaması Türkiye için çok fark etmiyor. Zira oynayanlar da çok düzgün oyunculardı. Almanya’ya karşı çok hoş bir grup oyunu sergilediler. Yarın Türk Ulusal Kadrosu’nun hocası nasıl bir takım ile çıkacak bilmiyorum fakat çıkaracağı her takıma hazırlıklı olmamız gerekiyor. Türk Ulusal Kadrosu’nun kalitesinin farkındayız, hangi takım ile çıkarsa çıksın bu takıma karşı âlâ bir maç oynamalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

scroll to top