Serdal Adalı’dan Mehmet Büyükekşi kelamları: Özür dilemezse stada sokmam

AA

Kulübünün 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek harikulâde seçimli genel heyeti öncesinde lider adaylarından Serdal Adalı, Denizli’deki kongre üyeleriyle bir ortaya geldi.

Serdal Adalı, Denizli Beşiktaşlılar Derneğince Merkezefendi ilçesindeki bir restoranda gerçekleştirilen programda, projelerini anlatarak kongre üyelerinden takviye istedi.

Rıza Çalımbay

Teknik yönetici İstek Çalımbay, kadronun başına geçene kadar kendisinin de hem yurt içi hem de yurt dışında teknik yönetici arayışına girdiğini belirten Adalı, “Artık İstek Hoca’mız ekibin başında olduğu için bu türlü bir niyetimiz yok. Allah kısmet ederse İstek Hoca’yla seçildikten sonra oturacağız, ne yapacağımıza karar vereceğiz. Ben devam etme kanısındayım, dileğindeyim. Olağan onun da bu arzuyu duyması lazım.” diye konuştu.

Stadyum kapasitesi

Adalı, seçildikten sonra statta gereken düzenlemelerin yapılması için elinden geleni yapacağını söz ederek, “Stadın kapasitesi 52 bin olacak. O değişikliği yaptıktan sonra ve rakip konuk ekip tribününü, değiştirip o ses konusunu çözmüş olacağız.” tabirlerini kullandı.

Transfer

Mevcut grup takımıyla dönemi bitireceklerini anlatan Adalı “Rıza Hoca’yla yaptığımız toplantılarda da daima bunu vurguladığımız üzere, nokta transferlerle bu kadrosu bizim üste taşımamız lazım. Elimizde 85 milyon avroluk bir grup var. Üçüne beşine bakmadan eksik noktalara transferleri yapıp bu grubu doruğa taşımamız lazım.” dedi.

Adalı, bu yıl takım mühendisliğinde yanlışlıklar yapıldığını, onun sebeplerinin de herkesçe malum olduğunu lisana getirdi.

“Özür dilemezse stada sokmam”

Bir iştirakçinin Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’nin Kulüp Lideri Ahmet Işık Çebi’ye “parmak salladığı” tezlerini hatırlatması üzerine Adalı, şunları kaydetti:

O günkü parmak hadisesinin bir öncesi var. Biz çok çabuk unutuyoruz birtakım şeyleri. Bir masaya vurma imajı vardı Beşiktaş’la ilgili. O gün o masaya vurmanın karşılığı çok önemli ve sert biçimde verilmediği için devamında bu parmak hadisesi ortaya çıktı. Dünyada hiç kimse Beşiktaş’ın meskeninde, yuvasında Beşiktaş başkanlığına parmak sallayamaz arkadaşlar. Her yerde de söylüyorum. ‘Yok ben tribünleri gösteriyordum. Yok, o denli değildi’ filan değil. Bu topluluktan özür dilemediği surece Federasyon Lideri’ni o stadı sokmayacağım.

Programa, kongre üyelerinin yanı sıra siyah-beyazlı taraftarlar da katıldı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

scroll to top